Inspiracje #20

czwartek, 13 lutego 2020

Witajcie 😘
Zapraszam na kolejną odsłonę wpisu pełnego inspiracji. Dzisiaj wejdziemy w świat fantastyki i technologii, posłuchamy dobrej muzyki i poruszymy problem ekologii. Jeżeli więc taka tematyka Cię interesuje, to zapraszam do lektury. 😊


KSIĄŻKI

Zacznę od książki, której tematyka bardzo mnie zaciekawiła, bo uważam, że mało jest książek na rynku, których fabuła porusza się wokół technologii. Z tego właśnie powodu postanowiłam sięgnąć po „Maszynę SzczęściaKatie Williams.

Chociaż Pearl zawodowo zajmuje się uszczęśliwianiem ludzi, to nie potrafi dotrzeć do swojego nastoletniego syna Rhetta, który zdaje się czerpać radość z bycia nieszczęśliwym. Pearl nie zawaha się przed niczym, by uszczęśliwić syna. Do jakich brutalnych sposobów będzie musiała się uciec, aby osiągnąć swój cel i jakie będą tego konsekwencje?

Jak już wspomniałam, jest to na pewno intrygująca i nietypowa tematyka. Fabuła tej książki pokazuje przede wszystkim to, jaki ogromny wpływ ma technologia na psychikę człowieka i jak niebezpieczna może się ona okazać, kiedy znajdzie się w rękach kogoś z zaburzeniami psychicznymi.
Natomiast jeżeli chodzi o moje odczucia względem tej książki, to niestety, ale liczyłam na coś więcej, a tymczasem potencjał był, ale się zbył. Drugi raz bym po nią nie sięgnęła.


Teraz przeniesiemy się do świata fantastyki za sprawą „Mroku we krwi Pawła Kopijera.
mrok we krwi

Skra ma magiczne zdolności i z tego powodu jest przygotowywana do bycia Szarimem, czyli osobą, która będzie chronić swoje plemię przy pomocy wybranej dziedziny magii. By jednak stać się Szarim musi wcześniej wykonać pewne zadania egzaminacyjne. Chociaż nie było łatwo, to dziewczynie udaje się spełnić wszystkie wymagania. Nadchodzi więc czas na rytuał inicjacji Szarim, w wyniku którego ma stać się pełnoprawną Szarim.  Jednak Bogowie Światła mają wobec niej inne plany.
Natomiast Noran to młody odmieniec, którego profesją jest zabijanie. Młodzieniec wyróżnia się nie tylko wyglądem, ale również tym, że został naznaczony przez mrok, który coraz bardziej pochłania jego duszę.
Losy Dwuświata zależeć będą od tych młodych ludzi. Czy nasi bohaterowie zwyciężą ze złem i uratują Dwuświat przed zagładą?

Miałam ogromne oczekiwania wobec tej książki, ponieważ już sam skrót fabuły znajdujący się z tyłu książki, bardzo mnie zaciekawił i sprawił wrażenie dobrze opowiedzianej historii. A jak rzeczywiście było? Niestety nie aż tak kolorowo. Początki były trudne, ponieważ ciężko mi było odnaleźć się w fabule – w jej chronologii, bohaterach – w tym, kto z kim i dlaczego. Przez co nie potrafiłam się wciągnąć. Dopiero tak naprawdę pod koniec książka zaczęła sprawiać mi frajdę. Jest nadzieja w kolejnych tomach, że akcja nabierze tempa i będzie więcej ciekawszych wątków – czy tak rzeczywiście będzie? Czas pokaże.


MUZYKA

Nadszedł czas na chwile relaksu z muzyką. Nie będą to jednak piosenki o niczym, bo obie mają w sobie wartościowe przesłanie. Pierwszą z nich jest piosenka „Ramię w ramię Viki Gabor i Kayah.

Natomiast druga z nich również należy do polskiej wokalistki, a jest nią Cleo i jej „Kły”.

Polecam przesłuchać i wyciągnąć odpowiednie wnioski. 😊


YOUTUBE

I tak o to dotarliśmy do ostatniej już dzisiaj kategorii, w ramach której mam Wam do polecenia kanał na Youtube, jakim jest kanał Kasi Gandor, na którym to kanale Kasia produkuję filmy popularnonaukowe i minidokumenty o środowisku, zdrowiu i technologii.


Dziękuje Wam już dzisiaj za uwagę. Mam nadzieję, że skorzystacie z moich propozycji i że miło spędziliście ze mną czas.

Pozdrawiam, 
Patrycja

*Za możliwość zrecenzowania książek „Maszyna Szczęścia” i „Mrok we krwi” dziękuje wydawnictwu Edipresse Książki oraz autorowi Pawłowi Kopijerowi.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 komentarzy