Solarne lakiery do paznokci Revers Cosmetics

czwartek, 31 stycznia 2019

solarne lakiery do paznokci

Witajcie 😗
Ten wpis może być, dla niektórych z Was zaskoczeniem, ponieważ te osoby, które bacznie obserwują moje poczynania na blogu wiedzą o tym, że ja nienawidzę robić nic przy paznokciach, o żadnych hybrydach, czy regularnym manicure nie ma więc u mnie mowy. Dla mnie paznokcie mogłyby wręcz w ogóle nie rosnąć, wtedy byłabym prze-szczęśliwa! Niestety to by było zbyt piękne, więc jak na kobietę przystało czasami mam przebłyski, że powinnam tak jak inne kobiety, dbać regularnie o swoje paznokcie. Tiaa.. takim o to sposobem stałam się posiadaczką zestawu solarnych lakierów do paznokci marki Revers Cosmetics, o której to marce była już mowa na moim blogu we wpisie o makijażu z marką Revers Cosmetics. Po udanym debiucie kolorówki względem prezentowanych dzisiaj lakierów miałam duże oczekiwania. Czy nasi dzisiejsi bohaterowie sprostali wymaganiom? Tego dowiecie się z dalszej części recenzji. 😊


Czym są solarne lakiery?
Najpierw zacznę od wyjaśnienia Wam, czym są lakiery solarne. Otóż Profesjonalny Lakier do paznokci SOLAR GEL utwardzany jest pod wpływem promieni słonecznych. To nowa generacja lakierów do paznokci, które łączą w sobie cechy lakierów tradycyjnych i hybrydowych. Manicure nie wymaga utwardzania lampą UV/LED, lakier utwardza się pod wpływem naturalnego, słonecznego światła. Ten innowacyjny system sprawia, że lakier jest odpowiednio utwardzony, odporny na zarysowania, ma przedłużoną trwałość i posiada niesamowity połysk, jak hybryda. Efekt ten ma się utrzymywać aż do 10 dni.

Otrzymałam do testów top coat oraz color nr 04 water melon. Przypuszczam, że duży wpływ na trwałość i efekt wizualny może mieć sposób aplikacji, więc warto się z nim zapoznać. Przyznam, że sama, tego nie zrobiłam, ale jestem totalnym gamoniem w tej dziedzinie, więc proszę o wybaczenie. 😊

Przejdźmy w końcu do samych recenzji, tak jak nakazuje nam producent, najpierw należy nałożyć kolor, a dopiero później top coat, więc tak też przedstawię Wam swoją opinię o tych produktach.

Skład lakieru z kolorem:
 • Butyl Acetate – składnik stosowany w lakierach i zmywaczach do paznokci, jest rozpuszczalnikiem odparowującym po aplikacji, ułatwia rozprowadzanie, służy również do rozpuszczania substancji zapachowych i ma właściwości maskujące niepożądane zapachy w kosmetyku. Może działać toksycznie na drogi oddechowe i błony śluzowe.
 • Ethyl Acetate stosowany, jako rozpuszczalnik w lakierach do paznokci i zmywaczach. Opary w dużych dawkach działają drażniąco na układ oddechowy, błony śluzowe, oczy. 
 • Nitrocellulose – stosowana przede wszystkim w lakierach do paznokci. Po rozpuszczeniu powstaje lakier nitrocelulozowy, który tworzy powłokę dla lakierów, substancja błonotwórcza, wzmacnia kolor.
 • Acetyl Tributyl Citrate – substancja osłonowa, błonotwórcza i maskująca, niwelująca niepożądane zapachy w kosmetyku. Składnik plastyfikujący, rozcieńczający, zmniejszający lepkość, przydatny np. w produkcji lakierów do paznokci.
 • Isopropyl Alcohol – ma działanie odtłuszczające i oczyszczające, jest także nośnikiem substancji aktywnych w kosmetyku. IPA stosowany jest w preparatach kosmetycznych (do użytku zewnętrznego) jako rozpuszczalnik lub rozcieńczalnik. Może wywoływać reakcje alergiczne.
 • Bis-HEMA Poly(1,4-Butanediol)-9/IPDI Copolymer
 • Adipic Acid/Neopentyl Glycol/Trimellitic Anhydride Copolymer syntetyczny polimer, który jest składnikiem błonotwórczym wykorzystywanym w lakierach do paznokci. Tworzy warstwę chroniącą pomalowaną płytkę paznokcia przed odpryskami.
 • Stearalkonium Bentonite  składnik konsystencjotwórczy zawieszający, żelujący i kontrolujący lepkość. Stosowany w różnego rodzaju kosmetykach, zwłaszcza zawierających nierozpuszczalne pigmenty i barwniki m.in w lakierach do paznokci i podkładach do makijażu. Składnik może działać drażniąco na oczy i skórę.  
 • Acrylates Copolymer  składnik wpływający na konsystencję produktu kosmetycznego, powoduje wzrost lepkości. Stabilizuje emulsje zwykłe i silikonowe, czyli przedłuża trwałość kosmetyków. Jest lepiszczem, czyli substancją wiążącą składniki kosmetyków.
 • Ethyl Trimethylbenzoyl Phenylphosphinate
 • Silica – krzemionka, wypełniacz, ułatwia aplikacje, nadaje kosmetykom jedwabistej konsystencji, matuje, poprawia przyczepność. 
 • N-Butyl Alcohol w kosmetykach pełni funkcję rozpuszczalnika i skażalnika, zastosowanie znajduje głównie w przemyśle perfumeryjnym do rozpuszczania i utrwalania substancji zapachowych. Jest także dodawany do różnych substancji kosmetycznych dla nadania im zapachu w celu ostrzeżenia i odstraszenia przed ich spożyciem, jego zapach i smak mogą wywołać odruch wymiotny. Składnik może działać drażniąco na skórę, oczy, błony śluzowe i drogi oddechowe. 
 • Phosphoric Acid – ma działanie konserwujące i wiążące jony metali, jest przeciwutleniaczem, ale przede wszystkim służy do regulacji pH kosmetyków. 
 • Barwniki
Skład top coat:
Skład top coat różni się tylko czterema składnikami, które znajdują się na końcu składu, a są to:  Hydroxyethyl Acrylate/IPDI/PPG-15 Glyceryl Ether Copolymer, HEA/IPDI Isocyanurate Trimer/PG Crosspolymer, Ethyl Trimethylbenzoyl Phenylphosphinate, o tych trzech składnikach niestety nie udało mi się znaleźć żadnych informacji i czwarty składnik to Trimethylpentanediyl Dibenzoate, który może pełnić funkcję rozpuszczalnika, dodany do lakieru do paznokci tworzy trwałą, elastyczną folię.
 
pędzelki w obu lakierach Revers
Moja opinia:
Omówię oba lakiery w jednej opinii, ponieważ w większości mają podobne właściwości, pisząc o występujących pomiędzy nimi różnicach dam Wam znać, które dotyczą jakiego lakieru. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy podczas wybierania koloru lakieru, to to, że marka Revers Cosmetics posiada w swoim asortymencie wiele ciekawych i ładnych kolorów. Można znaleźć kolory, które idealnie będą pasować do jesienno-zimowych stylizacji, ale i takie, jak na przykład ten prezentowany dzisiaj, które idealnie wpiszą się w wiosenno-letni klimat. Kolejną zaletą tych produktów jest ich duża pojemność, ponieważ w tym przypadku otrzymujemy lakier o pojemności 12 ml. Wykonując manicure, zauważyłam także, że dość szybko wysychają, co dla takich niecierpliwców, jak ja, jest ogromnym plusem. Zostając już przy aplikacji tych produktów, jeżeli chodzi o lakier z kolorem, to niestety posiada on wady, które jak dla mnie go dyskwalifikują. Po pierwsze ma gęstą konsystencję, która znacząco utrudnia aplikację. Po drugie ma względem mojej płytki za duży pędzel, który mam wrażenie, dodatkowo nabiera zbyt dużo produktu. Po trzecie potrzebujemy nałożyć co najmniej dwie warstwy, aby pokryć całą płytkę kolorem. Natomiast jeżeli chodzi o top coat tutaj sprawa ma się trochę lepiej, ponieważ łatwiej się go nakłada, bo ma rzadszą konsystencję i chyba mniejszy pędzelek. Dobrnęłyśmy do najważniejszej właściwości, czyli do trwałości, która mnie niestety zawiodła, bo już na drugi dzień lakier odprysł. Powodem tego może być oczywiście źle przygotowana płytka, ale zapoznałam się z opiniami innych blogerów i u nich dzieje się podobnie. A szkoda, bo po doświadczeniach z kolorówką tej marki liczyłam na zachwyt. Niestety moim zdaniem te lakiery nie są warte swojej ceny, która wynosi 16,99zł za sztukę. Tak jak polubiłam kolorówkę i chętnie jej używam, tak do tych lakierów na pewno nie wrócę. Jeżeli jednak macie ochotę zapoznać się z asortymentem tej marki, zapraszam do zajrzenia do ich sklepu.

efekt na paznokciach
Ciekawi mnie jak wygląda u Was kwestia manicure, lubicie go wykonywać, czy raczej tak jak ja unikacie go, jak ognia? Na co stawiacie na hybrydę, czy tradycyjne lakiery? 😊

Pozdrawiam,
Patrycja 

*Wpis powstał w ramach współpracy, jednak nie miało, to wpływu na jego zawartość.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 komentarzy