Inspiracje #11

środa, 10 października 2018


Witajcie 😗
Chciałabym trochę odpocząć i Wam dać również odetchnąć od kosmetycznych wpisów. Dlatego też dzisiaj postanowiłam zaprosić Was na wpis z inspiracjami, w którym cofniemy się do przeszłości, pokaże Wam imponujące covery polskich piosenek oraz opowiem o chorobie, o której mało się mówi, a powinno się zdecydowanie więcej. Jeżeli Was zaciekawiłam, to zapraszam do czytania. 😊


 KSIĄŻKA 

Zaproponuje Wam dzisiaj tylko jedną książkę, ponieważ ostatnio tylko ona ujęła mnie za serce.
„Damy ze skazą. Kobiety, które dały Polsce koronę” Kamila Janickiego to książka jak wskazuje sam tytuł o historii Polski. Osobiście bardzo lubię czytać tego typu książki, ponieważ zawsze dowiaduje się czegoś nowego o przeszłości, dzięki czemu poszerzam swoją wiedzę.

książka historyczna

Bohaterkami książki są pierwsze królowe Polski. Autor opisuje czasy Bolesława Chrobrego, Mieszka II oraz Kazimierza I Odnowiciela, w szczególności skupiając się na rolach kobiet panujących na polskim dworze.
Dzięki tej książce można poznać historię Polski z całkiem innej perspektywy. Autor opisuje historię Polski, opierając się na różnych źródłach, dzięki czemu można poznać nieznane dotąd fakty lub dowiedzieć się co jest kłamstwem, a co prawdą. Zachowana jest chronologia wydarzeń, co znacznie ułatwia zrozumienie konotacji rodzinnych polskich władców. Książka napisana jest zrozumiałym dla laików językiem, który ułatwia czytanie. Zawiera również liczne ilustracje polskich władców, królowych i osób, które odegrały znaczącą rolę w dziejach Polski. Podsumowując, pomimo iż jest to książka historyczna, to czytało mi się ją łatwo i przyjemnie. Dzięki niej dowiedziałam się wiele „smaczków” historycznych, o których nie miałam pojęcia. Polecam wszystkim, którzy tak jak ja lubują się w książkach historycznych, myślę, że nie będziecie zawiedzeni. 😊

FILM

Przechodząc do kategorii filmowej, również zabiorę Was w przeszłość tym razem do starożytnego Egiptu. Fabuła filmu „Bogowie Egiptu” rozgrywa się bowiem w starożytnym Egipcie rządzonym przez bogów różnych żywiołów. Egipt kiedyś kojarzony z rajem teraz pogrążony jest w chaosie. Powodem chaosu jest powrót pierworodnego syna faraona Seta (w tej roli Gerard Butler) boga ciemności, który kierowany rządzą zemsty, zabija swojego ojca, rani brata poprzez zabranie mu jego mocy i przejmuje egipski tron. Kapłani są bezsilni, a zwykli ludzie stają się niewolnikami. Pomóc może jedynie pozbawiony swojej mocy brat Seta Horus (w tej roli Nikolaj Coster-Waldau) bóg powietrza, aby to jednak uczynić, musi odzyskać swoją moc. Z pomocą przyjdzie mu śmiertelnik, pospolity złodziej imieniem Bek (w tej roli Brenton Thwaites), który w imię miłości do swojej ukochanej wyruszy w zaświaty, aby pokonać Seta i odzyskać utraconą miłość.

Jest to opowieść, o braterskiej nienawiści, zdradzie, zemście i miłości, której nie pokona nawet śmierć. Według mnie Gerard Butler i Nikolaj Coster – Waldau świetnie wcielili się w swoje role. Zapraszam do obejrzenia zwiastunu.

MUZYKA

Jestem ogromną fanką programu The Voice of Poland. Dlaczego? Ponieważ uwielbiam emocje, jakie wywołują we mnie występy uczestników. Czasami jest to wzruszenie, a czasami śmiech. Emocje po prostu nie do opisania. I dzisiaj właśnie chciałabym zaprezentować Wam dwa takie występy, które wbiły mnie w fotel.

Jest to Klaudia Sałat w utworze „Nie chce więcej” Michała Bajora.Oraz Natalia Kryjom w utworze „Dobry moment” Korteza.


Dajcie znać, jakie macie odczucia po obejrzeniu tych występów. Mnie się podobają bardziej niż oryginał. 

BLOG

Chciałabym Was dzisiaj zaprosić również na wpis Ani z bloga Addicted to cosmetics, w którym Ania podzieliła się kawałkiem swojego życia związanym z jej córeczką i chorobą, z którą się zmaga, czyli Zespołem Retta. Osobiście nie znałam tej choroby, dlatego postanowiłam udostępnić ten wpis dalej, żebyście i Wy mogły się o niej czegoś dowiedzieć. Wydaje mi się, że warto poszerzać swoją wiedzę, po to, by być bardziej świadomym tego, co nas otacza.
 
I to by było na tyle. Jak zawsze czekam na Wasze komentarze, w których możecie podzielić się opinią odnośnie moich propozycji. Będzie mi bardzo miło. 😊

Pozdrawiam,
Patrycja

Wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 komentarzy