Nie wiesz co ze sobą zrobić? Znajdź swoją pasję!

środa, 31 stycznia 2018

Młodzież

Witajcie :) 
Żyjemy w takich czasach, gdzie większość życia tracimy na byciu online. Każdą chwilę spędzamy na Facebooku, Instagramie, Snapchatcie, czy Youutube, bo przecież najważniejsze to być na bieżąco z tym, co dzieje się u innych. Kultowe zdanie, które doskonale odzwierciedla ten stan to Nie ma Cię na Facebooku, to znaczy, że nie istniejesz. Jestem obecnie w trakcie pisania pracy licencjackiej na temat aktywności młodzieży w Internecie, to doświadczenie i przytoczone zdanie doprowadziło mnie do wniosków, którymi chciałabym się z Wami w tym wpisie podzielić :)

Tak jak już wspomniałam, życie online wyparło obecnie życie offline. Bez względu na płeć, wiek, wykształcenie. Każdy z Nas traci bezsensownie swój cenny czas. Najbardziej żal mi jednak ludzi młodych. Dlaczego? Ponieważ dorośli zdążyli poznać, jak smakuje i czym jest prawdziwe życie bez Internetu. Są to ludzie, którzy już coś osiągnęli. Przeważnie są to dojrzałe osoby, które wiedzą, czego chcą i do tego dążą w życiu. Tymczasem ludzie młodzi, są obecnie bardziej niedojrzali i nieprzygotowani do dorosłego życia niż ich rówieśnicy 20 lat temu. Dlaczego? Bo żyją na niby, tocząc swoje życie w Internecie. Skupiają się na upublicznianiu swojego życia i obserwowaniu innych. Aż w końcu budzą się pewnego razu jako dorośli, którzy boją się życia, boją się odpowiedzialności, którzy nie wiedzą, czego chcą i jak mają ukierunkować swoje życie.
Dlatego uważam, że ważne jest, aby odnaleźć swoją pasję. Pasję, dzięki której młody człowiek nauczy się wytyczać swoje cele, do których będzie dążył. Pasję, która pozwoli mu stać się dojrzałym, odpowiedzialnym i konsekwentnym człowiekiem. 
Jak odnaleźć swoją pasję? Gdzie szukać inspiracji? Spróbuje odpowiedzieć na te pytania, podając swój przykład.
Od dziecka uwielbiałam tworzyć opowiadania i czytać książki. Moim życiem rządziło wtedy słowo. Później w miarę upływu lat doszła do tego fascynacja kosmetykami. Kolejnym etapem było uświadomienie sobie, jaką przyjemność daje mi doradzanie innym w zakupie odpowiednich kosmetyków. Ostatnim impulsem była moja koleżanka, która namówiła mnie do stworzenia tego miejsca, czyli mojego bloga. I tak o to od półtora roku moją pasją jest ten blog, dzięki któremu rozwijam się i spełniam.
Moja rada dla Ciebie młody człowieku jest taka, abyś wsłuchał się w siebie. Jestem pewna, że są takie czynności, które sprawiają Ci frajdę, a na które w swojej codzienności nie masz czasu. Wykorzystaj to i zacznij działać. Zobaczysz, jak wiele możliwości stanie wtedy przed Tobą otworem. Nie bój się zaryzykować! Uwierz mi, ja też się bałam. A teraz żałuje, że nie odważyłam się wcześniej iść za swoimi marzeniami.
Trzymam za Ciebie kciuki i wierzę, że uda Ci się odnaleźć swój własny pomysł na siebie i życie. Przestań tylko tracić czas i zacznij naprawdę żyć!

Wpis powstał w ramach projektu Carry On Youth organizowanego w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Projekt ma na celu zainspirować młodych ludzi do odkrywania swoich pasji i motywować do działania.


Miło mi, że mogę stać się jego częścią. Mam nadzieję, że mój wpis zainspiruje chociaż jedną osobę i zmotywuje ją do działania.

Pozdrawiam, 
Patrycja

*Wpis powstał w ramach współpracy, jednak nie miało to wpływu na jego zawartość.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 komentarzy