Inspiracje #1

piątek, 12 maja 2017


Witajcie :)
Dzisiaj chciałabym zaprosić Was na nowy cykl wpisów pt.: Inspiracje.  Wpisy te będą pojawiać się co jakiś czas i będę w nich opowiadała o tym, co mnie ostatnio zachwyciło bądź poruszyło. Będą to zarówno książki, filmy, muzyka, jak i ciekawe miejsca, które warto zobaczyć bądź blogi, do których warto zaglądnąć. Jeżeli jesteście zainteresowani taką tematyką, to zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią wpisu.KSIĄŻKI

Zacznę od książek, których czytanie uprzyjemniało mi czas i które z czystym sumieniem mogę polecić. Będą to dwie skrajnie różne od siebie książki.

Pierwszą z nich umieściłabym w kategorii powieść. Jest nią książka Claire Avery Ukryte żony.
Claire Avery Ukryte żony

Krótko o książce:
Opowiada o losach dwóch młodych dziewczyn, które są siostrami i żyją w poligamicznej rodzinie, opartej na władzy mężczyzn. W środowisku, w którym żyją bohaterki, codziennością jest, że kobiety muszą być posłuszne wobec mężczyzn. Mężczyźni natomiast mają prawo do tego, aby poniżać, bić, gwałcić, a nawet zabić kobietę. Czytając tę książkę, poznajemy dramaty sióstr, które próbują wyzwolić się spod władzy ojca tyrana.  

Kilka słów ode mnie:
Jest to książka, która mnie emocjonalnie sponiewierała  — w trakcie czytania tej książki pojawiał się zarówno uśmiech, jak i łzy. Była to zdecydowanie najlepsza książka, jaką przeczytałam w 2016 r. 

Druga książka jest już lekką i przyjemną literaturą dla kobiet. Mowa tutaj o książce Lilli Feisty Wszystkie smaki namiętności.
Lilli Feisty Wszystkie smaki namiętności

Krótko o książce:
Jest to opowieść o ok. 30-letniej kobiecie imieniem Phoebe, która otrzymuje w spadku restaurację. Musi teraz zrobić wszystko, aby renoma restauracji nie spadła, nie zapominając przy tym o sobie i swojej pasjach. Postanawia zatrudnić zawodowego kucharza Nicka. Relacja pomiędzy właścicielką restauracji a zatrudnionym przez nią kucharzem wyjdzie daleko poza granicę przyzwoitości. Oboje dadzą się ponieść rodzącej się pomiędzy nimi namiętności. 

Kilka słów ode mnie:
To, co ujęło mnie w tej książce to jej klimat. Jest to przyjemna opowieść o kobiecie takiej jak każda z nas — która boi się zmian, pragnie miłości i posiada głęboko skrywane fantazje seksualne. Jest to lekki i smaczny erotyk, w którym wydaje mi się, że każda z nas znajdzie cząstkę siebie.


FILMY

Przejdę teraz do przedstawienia również dwóch różnych gatunkowo filmów, które moim zdaniem warto zobaczyć.

Pierwszy film to thriller pt.: Solace-Ukojenie.


Krótko o filmie:
Emerytowany psychiatra John Clancy (w tej roli Anthony Hopkins) przed laty współpracował ze FBI, jednak po tragicznej śmierci córki postanowił zakończyć karierę. Jego dawny współpracownik i przyjaciel prosi go pomoc w odnalezieniu seryjnego mordercy Charlesa Ambrose (w tej roli Colin Farrell). John decyduje się pomóc przyjacielowi. Zaczyna się pościg, w którego trakcie wychodzi na jaw, że psychiatrę i mordercę łączy coś, co znacznie utrudnia śledztwo. 

Kilka słów ode mnie:
Fabuła filmu jest dynamiczna i nieprzewidywalna, podtrzymująca napięcie.  Podczas oglądania tego filmu na pewno nie będziecie się nudzić.

Kolejny film to film animowany, przygodowy, który można obejrzeć całą rodziną. Mowa o Kung-Fu Panda 3.


Krótko o filmie:
Jest to kolejna już część zabawnej pandy, która wraz z przyjaciółmi przeżywa wiele przygód. Tym razem nasz bohater imieniem Po musi stawić czoło złemu Kai, który chce zniszczyć Chiny i przywłaszczyć sobie moc wszystkich mistrzów kung-fu. Aby powstrzymać wroga, Po musi nauczyć się żyć w taki sposób, w jaki żyją prawdziwe pandy. 

Kilka słów ode mnie:
W bajce tej znajdziecie wiele żartobliwych zwrotów, które rozśmieszą Was do łez. Jest to idealna propozycja na leniwy weekend z rodziną.


MUZYKA


Jeżeli chodzi o muzykę to mam do zaproponowania dwie płyty polskich artystów, do których co jakiś czas wracam i które bardzo lubię. 

Pierwsza z nich jest płytą niesamowitego aktora i jak się okazuje równie dobrego artysty Pawła Domagały pt., Opowiem Ci o mnie.

Kolejna moim zdaniem godna uwagi płyta należy do Agnieszki Chylińskiej i nosi tytuł Forever Child.

Kilka słów ode mnie:
Obie płyty zachowane są w podobnym klimacie. Piosenki znajdujące się na obu krążkach pełne są emocji i mądrych tekstów  opowiadają o miłości i relacjach międzyludzkich. 

BLOGI

Nadszedł czas by podzielić się z Wami postami innych blogerów, z którymi moim zdaniem warto się zapoznać.

Pierwszy z nich pochodzi z bloga KrasnaLove Myśli i porusza temat związany z odkrywaniem siebie. Autorka bloga stawia sobie pytania dotyczące jej samej  tego, kim jest, z czego jest dumna itd. Pytania, nad którymi każdy z nas powinien się zastanowić i na nie odpowiedzieć. 


Ci, którzy od dłuższego czasu obserwują i uważnie czytają wpisy publikowane na blogu, wiedzą, że interesuje się i stosuję naturalną pielęgnację. Szczególną uwagę zwracam na składy kosmetyków, których używam.  Kolejny wpis, który chciałabym polecić związany jest zastosowaniem parabenów w kosmetyce. Czy faktycznie są szkodliwe? Tego dowiecie się od Emilii z bloga Pielegnacja24.pl.


Z ostatnim wpisem polecam zapoznać się szczególnie mamom, bądź przyszłym mamom. Magda autorka bloga Save The Magic Moments jest mamą dwójki przeuroczych dziewczynek. Napisała wpis, który porusza temat pomijania rodziców podczas pierwszych odwiedzin dziecka tuż po jego narodzinach.


To już wszystkie inspiracje, które dla Was przygotowałam. Dajcie znać, co myślicie o nowym cyklu i moich propozycjach. Czekam na Wasze komentarze :)

Pozdrawiam,
Patrycja

Wpisy, które mogą Cię zainteresować

0 komentarzy